Browsing Tag

zijesh

Zijesh do transferimin tek Arsenali, klubi anglez vendos

Hakim Zijesh regjistroi një sezon të shkëlqyer me Ajaksin, ku bëri paraqitje shumë të mira si në kampionatin holandez, ashtu dhe në Champions League. Golashënues dhe fantazist, Zijesh ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave europiane.…

Overmars e konfirmon, ylli i Ajaksit është në shitje!

Ajaksi do të përfitojë miliona këtë merkato. Pas shitjes së Frenkie De Jong dhe largimit thuajse të sigurt të Matijs De Ligt, kampionët e Holandës pritet të përfitojnë edhe nga shitja e një tjetër ylli. Hakim Zijesh është nxjerrë në shitje…