Browsing Tag

Zhirona

VIDEO | Dy gola për kreun, Sevilja në rrugë të mbarë

Sevilja është rikthyer te fitorja në kampionat pas barazimit në transfertë përballë Valencias. Ekipi andaluzian fitoi në shtëpi me rezultatin 2-0 përballë Zhironës, duke u ngjitur në krye me 31 pikë bashkë me Barcelonën (luan në mbrëmje…

VIDEO | Stuani nuk ndalet, Hueska rikthehet te pika

Është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja mes Hueskës dhe Zhironës. Vendasit rikthehen të marrin pikë pas katër humbjeve radhazi në kampionat, ndërsa Zhirona vazhdon të jetë e pamposhtur në transfertë. Dy penallti vendosën sfidën e drekës në…