Browsing Tag

Zeka

Zyrtare | Ish-talenti i Skënderbeut transferohet në Holandë

Agim Zeka është lojtari më i ri i Fortuna Sitard, skuadër që militon në elitën holandeze. Ish-talenti i Skënderbeut stërvitej gjatë gjithë muajit janar me skuadrën e Sitard, por zyrtarizimi i tij ka ardhur vetëm sot. Që pas largimit të…

Agim Zeka mahnit në Portugali, shihni golin fantastik

Agim Zeka ka vetëm pak javë në Portugali dhe menjëherë ka nisur të tregojë sa vlen. Sot Varzimi i tij fitoi 3-2 në fushën e Penafielit, një fitore befasuese, sepse Penafiel është pranë kreut dhe lufton për ngjitje në Primeira Liga, ndërsa…

Lila II është pak, Agim Zeka huazohet në Portugali

Agim Zeka do të luajë deri në verë në divizionin e dytë portugez, te Varzimi. Mesfushori ofensiv i kombëtares shqiptare U-19 është dhënë në huazim nga Lila, klubi që e bleu para një viti nga Skënderbeu. Që atëherë Zeka ka luajtur në…

Agim Zeka gjen golin e parë sezonal në Francë

Në javën e tretë të kampionatit National 2, divizioni i katërt francez, ku merr pjesë ekipi B i Lilës, Agim Zeka ka gjetur golin e parë sezonal. Talenti shqiptar, i transferuar në janar te Lila, shënoi në ndeshjen e luajtur në Sedan para dy…

Zeka: Nuk ka çështje “Kalaja”, shkodranët nuk ikin

Drejtori sportiv konfirmon mesfushorin si pjesë të Vllaznisë, ndërkohë që reagon për lajmet e largimit të treshes Dibra, Erkoçeviç, Hajdari Gaspër Marku E shtuna ka qenë dita e dytë e stërvitjes për skuadrën kuqeblu në këtë start të…

Lëvizje në stafin kuqeblu, Eugent Zeka pranë Teutës

Në njërin krah Cungu konfirmohet sërish te Vllaznia, ndërsa në tjetrin drejtori sportiv Eugent Zeka duket se do të shkojë në Durrës Gaspër Marku Te Vllaznia nuk ka vetëm merkato futbollistësh, por edhe në stafin drejtues. Vetëm një…

Zeka debuton me U-21: Ndjesi e bukur

Grumbullimi i parë me Kombëtaren U21 për Agim Zekën, i cili u fut në pjesën e dytë dhe u mundua shumë për të bërë figurë të mirë ndaj kombëtares së vendit ku aktivizohet tani. “Ndjesi e bukur, ishte ndeshja e parë dhe jam i lumtur e i…

Zeka me besim: Vllaznia s’e diskuton “mesin e artë”!

Gaspër Marku Vllaznia ka lënë qytetin e Shkodrës dje dhe ka udhëtuar drejt Gjirokastrës, ku sot, në orën 14:00, përballet me Luftëtarin vendës. Më parë skuadra ka konsumuar seancën e fundit stërvitore,  minutat e së cilës i kanë shërbyer…

Jo vetëm Zeka, Lila shpenzon miliona te talentet

Me siguri shumë njerëz janë habitur kur Lila bleu nga Skënderbeu Agim Zekën, mesfushorin nga Kosova, i cili është zbuluar dhe reklamuar nga Skënderbeu, por mbi të gjitha paraqitjet fantastike me kombëtaren shqiptare U-19. Megjithatë,…

Zeka mahnit francezët që në stërvitjet e para

Një miqësore e luajtur të shtunën ndaj Kruasë i ka mjaftuar Agim Zekës të bëjë për vete Lilën. Ttalenti nga Kosova, i cili sapo ështv transferuar nga Skënderbeu te Lila, ku ka firmosur një kontratë 4-vjeçare, shënoi 2 gola në miqësore…

Agim Zeka zyrtarizohet te Lila, tjetër sukses për Skënderbeun

Agim Zeka është tashmë edhe zyrtarisht futbollist i Lilës në Francë. Një supergoditje, pasi nga ky transferim kampionët e Shqipërisë arkëtojnë 300 mijë euro, ndërkohë që klubi kampion në Shqipëri ruan edhe 20% të të drejtave të rishitjes…