VIDEO | Një shqiponjë fluturon dhe në Argjentinë, xhudistja Erza merr medalje

0

Në Buenos Aires të Argjentinës po mbahet olimpiada për të rinj në xhudo. Sigurisht që për këtë sport, Kosova ka mjaft sportistë të talentuar dhe ka arritur që të marrë dhe medaljen e radhës.

Xhudistja Erza Muminoviq ka triumfuar, teksa ka mundur që të ngjitet në podium, duke marrë medalje të bronztë. Erza ka arritur që të nderojë Kosovën dhe Shqipërinë, pasi në fund ka festuar me shqiponjë.

Një sukses mjaft i madh për Kosovën dhe Erzën, që para duket se ka një të ardhme premtuese, kjo për faktin se ishte vetëm olimpiada për të rinjtë.

Ipponi i Erzës?, që i siguroi medaljen? historike Kosovës?? nga Lojërat Olimpike për të rinj, BuenosAires2018.

Ipponi i Erzës?, që i siguroi medaljen? historike Kosovës nga Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018. Pas Ipponit, Erza festoi me shqiponjë?.#BuenosAires2018 #YouthOlympics

Gepostet von Kosovo National Olympic Committee am Sonntag, 7. Oktober 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.