Browsing Tag

Xhejms Palota

Roma vlon, tifozët mesazh ofendues presidentit Palota

Roma nuk i rinovoi kontratën Daniele De Rosit dhe kjo i ka acaruar tifozët. Trajneri Klaudio Ranieri e tha hapur, që ai si teknik do e donte në skuadër një lojtar të tillë. Gjithsesi drejtuesit verdhekuq kanë menduar ndryshe dhe me siguri e…

Jo vetëm PSG, Al-Khelaifi i fiksuar pas klubit italian

Prej kohësh qarkullojnë zërat e një interesimi arab për klubin e Romës. “Le Parisien” ka konfirmuar këtë lajm gjatë ditës së sotme, duke zbuluar detaje. Grupimi QSI (Qatar Sports Investmens) që kryesohet nga Naser Al-Khelaifi dëshiron të…

Di Françesko me valixhe në duar, Palota gati zëvendësuesin

Roma nuk po kalon një moment të mirë në kampionat me shumë ulje ngritje. Djemtë e Di Françeskos e nisën keq, më pas e morën vetën, por i janë rikthyer përsëri rezultateve negative dhe në te ndeshjet e fundit në Serie A kanë mbledhur vetëm…