Browsing Tag

Xhani de Biazi

Një stol bosh në Serie B, De Biazi dhe Ventura në balotazh

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, po qëndron larg profesionit të tij prej gati dy vitesh. Tekniku 63-vjeçar ka preferuar të jetë pranë sportit në rolin e analistit në medie të ndryshme, por së fundmi një opsion interesant vjen nga…

De Biazi: Refuzova Armeninë, kam patur shumë telefonata

Xhani De Biazi vazhdon të mbetet pa punë dhe është në kërkim të ndonjë eksperience të re. Ish-trajneri i Shqipërisë nuk trajnon që nga 27 nëntori i vitit të kaluar, kur drejtonte spanjollët e Alaveshit. Aventura në La Liga nuk shkoi mirë…

De Biazi sërish në “tako”, Polonia ka një tjetër kandidat

Xhani de Biazi ishte një ndër kandidatët potencial për të marrë Poloninë pas Kupës së Botës. Tekniku italian e ka pranuar vetë në deklaratat e tij mediatike se do të marrë një Kombëtare që ishte pjesë e Rusisë. Kjo ka nxitur mediet për të…