Browsing Tag

Wilfried Zaha

Dy “kurbane” për Zaha, ja kush rrezikojnë tek Arsenali

Unai Emeri dëshiron më patjetër shërbimet një sulmuesi dhe Uilfred Zaha është emri që i janë vënë pas. Oferta e parë prej 40 stërlinash është refuzuar nga Kristal Palas dhe Arsenal duhet të niset me një ofertë shumë më të përmirësuar.…

Pasuesi i Pulisiç është piketuar, shifër rekord nga Dormundi

Borusia e Dortmundit kërkon të përforcohet dhe sytë i ka hedhur në Premier Ligë. Verdhezinjtë kanë piketuar Uilfrid Zaha është dëshira e merkatos për klubin gjerman, që synon të zëvendësojë Kristian Pulisiç. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë…

Zyrtare: Zaha nuk tradhton, nënshkruan kontratë milionere

Në vitin 2013 Mançester Junajtid bleu një djalosh të ri nga Kardifi për 11.8 milionë euro: quhej Uilfrid Zaha, ishte një anësor ofensiv me cilësi të shkëlqyera, që shihej si e ardhmja e kombëtares angleze. Të Junajtid nuk i dhanë kohë…