Browsing Tag

Vushtrria

Largime nga Bylisi, sulmuesi firmos në Kosovë

Një tjetër lojtar nga Shqipëria ka vendosur të transferohet në Kosovës. Bëhet fjalë për sulmuesin Eri Lamçja, i cili ka mbyllur bashkëpunimin me Bylisin dhe ka firmosur për ekipin e Vushtrisë. Zyrtarizimi është bërë nga klubi që militon në…

Kastrioti nuk njeh pushime, Vushtria e mposht në miqësore

Kastrioti duket se e ka marrë shumë seriozisht këtë fazë pregatitore. Ende pa u mbushur 24 orë nga ndeshja e fundit miqësore, krutanët kanë zgjedhur të zhvillojnë një tjetër sfidë. Të besuarit e Ramadan Ndreut këtë herë janë përballur me…

Ndryshimet në klub, Nikaj lë Vushtrrinë me falënderime

Vushtrria është kthyer në elitën e futbollit dardan, teksa skuadra e drejtuar vjet nga trajneri Samuel Nikaj u rendit në vendin e parë dhe ngriti trofeun. Shkodrani, duke parë zhvillimet e fundit në klub, ka vendosur që ta largohet nga…

Kamza i jep letrat, Gjonikaj me skuadër të re

Trajnerë dhe lojtarë të shumtë të transferuar në Kosovë dy sezonet e fundit. Nëse më parë vinin nga Kosova drejt Shqipërisë, tanimë trendi ka ndryshuar. Një tjetër lojtar i Superiores pritet të transferohet përtej kufirit që ndan…

Nikaj piketon një sulmues për Vushtrrinë në Shqipëri

Para disa ditësh Samuel Nikaj postoi në rrjetet sociale një foto me portierin Erind Selmaj, i cili prej vitesh është pjesë e  Vllaznisë. I ka bërë një ofertë për t'iu bashkuar te Vushtrria në Kosovë. Synimi është i qartë: të ngjiten në Vala…