Browsing Tag

Vllaznia U19

Kazakët bëjnë ligjin në Shkodër, Vllaznia mundet thellë

Skuadra e 19-vjeçarëve të Vllaznisë nuk ka mundur të përmbysë në “Loro Boriçi”, kundërshtarët kazak të Astanës që vinin në Shqipëri pasi kishin fituar takimin e parë me rezultatin 3-1. Ekipi i drejtuar nga Luan Zmijani e ka mbyllur…

Zmijani fton tifozët: Ju, një armë për t’u kualifikuar!

Vllaznia U19 luan nesër prej orës 17:00 ndeshjen e kthimit kundër Astana për llogari të UEFA  Youth League. Takimi i parë është fituar nga kazakët me rezultatin 3-1, ndërkohë që shkodranët do mundohen ta përmbysin atë rezultat dhe të…

Astana e fortë, Vllaznia shënon një gol shprese

Vllaznia U19 nuk i ka rezistuar dot Astanës, kampiones së Kazakistanit. Shkodranët u mposhtën 3-1 në ndeshjen e parë në Uefa Youth League dhe kalimi në turin tjetër duket i vështirë. Gjithsesi kuqeblutë do të provojnë. Skuadra e drejtuar…

Vllaznia në Champions, tani është edhe zyrtare

Vllaznia U19 ka marrë konfirmimin përfundimtar nga UEFA dhe do të marrë pjesë në UEFA Youth League (formati i Champions Leagu për të rinj) për të dytin vit radhazi. Klubi shkodran, përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar diçka të tillë.…