Browsing Tag

Vejle

La jashtë grumbullimit Ramadanin, Sormani jep arsyen e vendimit

Ylber Ramadani nuk ishte pjesë e të grumbulluarve në ndeshjen midis Vejles dhe vizitorëve të Nordesjaelland. Një vendim ky i habitshëm, pasi mesfushori i kombëtares sonë është prej një viti e gjysmë një titullar i pazëvendësueshëm tek ekipi…

Ramadani e Sormani në festë, triumf në Danimarkë

Ylber Ramadani ka arritur sot një ndër sukseset më të mëdha në karrierën e tij të re, sepse është ngjitur në Superligën daneze me Vejlen. Skuadra e drejtuar nga ish-trajneri i Partizanit Sormani fitoi sot në fushën e Thistedit 2-0, në…