Browsing Tag

vecaj

Firmë e rëndësishme te Teuta, rinovon mesfushori i talentuar

Skuadra e Teutës ka rinovuar sot me mesfushorin e talentuar, Uendi Vecaj. “Djemtë e Detit” kanë bindur 22-vjeçarin që të rinovojë kontratën edhe për tre vite te tjera. Vecaj do të jetë pjesë e Teutës deri në 2022 dhe shihet si një lojtar i…

Zyrtare: Talenti shkodran lë Zagrebin për Teutën

Siç ishte paralajmëruar ditët e fundit nga Sport Ekspres, tashmë ka marrë fund: Uendi Vecaj lë Dinamon e Zagrebit për të firmosur për Teutën. Talenti shkodran në fund të verës së shkuar la Shkodrën për Zagrebin, me Dinamon që pagoi 20…

Vecaj te Dinamo e Zagrebit, i jep lamtumirën Vllaznisë

Mesfushori shkodran Uendi kalon te gjigantët kroatë. Firmos një kontratë 3-vjeçare me ta dhe tani ka ëndrrën e tij përpara. Kuqeblutë humbasin një talent  Momentet para fillimit të stërvitjes së djeshme kanë qenë prekëse dhe emocionuese…

Vecaj transferohet në Zagreb, bind Dinamon

Pas sulmuesit Rubin Hebaj që u transferua tek sllovenët e Domzhales, një tjetër prodhim i akademisë shkodrane hedh hapin e madh në karrierë. Uendi Vecaj do të ketë mundësinë të rritet në një nga klubet më të mëdha në Ballkan, Dinamo e…

Vecaj tek Dinamo e Zagrebit

Edhe pse Vllaznia nuk është aty ku mbështetësit kuqeblu dëshirojnë, Shkodra vijon që të prodhojë talente. Pas sulmuesit Rubin Hebaj që u transferua tek sllovenët e Domzhales, duket se një tjetër prodhim i akademisë shkodrane është gati që…