Browsing Tag

Valeta

Valeta merkato në Shkodër, merr lojtarin e talentuar

Në Shkodër thonë shpesh që futbollin e kanë në gjak, dhe deri diku kanë të drejtë. Qyteti verior ka prodhuar shumë elementë, që kanë furnizuar jo vetëm futbollin shqiptar, por edhe tregun e huaj. Sipas asaj që ka publikuar vetë,…

Usain Boltin e do rivali i Kukësit, jo Milani

Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi lajmi se legjenda e atletikës, Usain Bolt, mund të transferohej tek ekipi i Milanit. Agjenti i xhamajkanit, i cili po stërvitet me ekipin australian të Central Coast Mariners, u shpreh për “Daily Mail”,…