Browsing Tag

Uilliams

Uilliams në finale, Osaka sfidantja në US Open

Serena Uilliams kërkon të triumfojë në US Open dhe e ka mundësinë, pasi tashmë ka kaluar në finale. Tenistja amerikane ka bërë detyrën kundër letonezes Anastasija Sevastova. Një ndeshje e dominuar nga Uilliams, që fitoi 2-0. Seti i parë…