Browsing Tag

Uilliam Kordeiro

Uilliam: Nuk na shqetëson opinioni, Partizani merr atë që do!

Partizani barazoi pa gola në ndeshjen e parë me Karabak, ndërkohë që në kampin e kuq theksojnë se kanë bërë një ndeshje të mirë. Vetë trajneri Franko Lerda u shpreh se kishin bërë gjithçka në perfeksion, ashtu siç e kishin përgatitur. Për…

Uilliam Kordeiro i paduruar, “zyrtarizon” ekipin e ri

Uilliam Kordeiro ishte një nga prurjet më të mira në Superiore sezonin e shkuar. Kukësi e afroi brazilianin për krahun e djathtë të mbrojtjes, por trajneri Armando Cungu e zhvendosi në të majtë të sulmit. Asnjë polemikë, pasi lojtari i…

FOTO | Merkato e Partizanit, afrimi i parë në… aeroport

Partizani po punon në fshehtësi totale. Ende nuk ka asgjë zyrtare sa i takon trajnerit të ri, ndërkohë që pritet që në ditët në vijim të ketë afrime të rendesishme. Në klubin e kuq në fakt kanë mbyllur gjithçka me brazilianin Uilliam…

Musta e Avdyli afrimet e para, Uilliam në bisedime

Emiljano Musta e ka mbyllur bashkëpunimin me Flamurtarin dhe pritet që të mbetet në Superiore. Gjilani i ka bërë një ofertë, por kanë qenë verilindorët ata që e kanë kontaktuar prej kohësh dhe e kanë bindur anësorin e majtë. Gjithsesi duhet…

Kordeiro në luftë me kohën, ja kur rikthehet

Kukësi është penalizuar nga mungesat gjatë këtij sezoni, teksa edhe në ndeshjet e radhës me Skënderbeun, Teutën dhe Partizanin nuk do të kenë të gatshëm titullarë si Simo Rumbullaku e  Ardian Cuculi. Të dy janë të dëmtuar dhe do të mungojnë…

Zguro humb ndeshjen “speciale”, kthehet Uilliam

Kukësi e luan ndeshjen e radhës kundër Kamzës dhe për trajnerin Armando Cungu do të kthehet i gatshëm braziliani Uilliam Kordeiro. I ndëshkuar me karton të kuq kundër Tiranës, anësori do të jetë në dispozicion të stafit dhe është padyshim…