Browsing Tag

UEFA Nations League

Gafë e De Ligt, Anglia kalon në avantazh (VIDEO)

Anglia është skuadra që ka kaluar e para në avantazh. 30 minutat e para të takimit ishin shumë të qeta, me të dyja skuadrat që dukeshin të barabarta në fushën e lojës dhe kishin frikë të pësonin të parët. Por në minutën e 31’,…

Talente dhe yje në fushë, Holandë-Angli luajnë finalen

Sot, luhet gjysmëfinalja e dytë e UEFA Nations League dhe pasi Portugalia arriti finalen mbrëmë, Holanda dhe Anglia do të diskutojnë biletën e dytë finaliste. Dy trajnerët, Ronald Kuman dhe Gareth Sauthgejt, kanë zgjedhur formacionet e…