Browsing Tag

U-21

Alban Bushi kërkon… mrekullinë në shtëpinë e Xhorxh Bestit

Shqipëria U-21 e drejtuar nga Alban Bushi do të zbresë sot në fushë, në orën 20:30, në stadiumin “Mourneview Park” të Belfastit, përballë kombëtares së Irlandës së Veriut. Praktikisht, në shtëpinë e të madhit Xhorxh Best. Shpresat vijnë nga…

Përforcimi i radhës, Taulant Seferi është kuqezi

Një tjetër lajm i shkëlqyer për kombëtaren shqiptare: Taulant Seferi është zyrtarisht kuqezi. FIFA, nëpërmjet Departamentit të Statusit të Lojtarit, ka dhënë miratimin që Taulant Seferi të luajë për përfaqësuesen kuqezi, njofton Federata…

Bare: Ekipi është i ri, duhet kohë

Mesfushori i Atletikos së Madridit, Keidi Bare, është shprehur i qetë pas humbjes kundër Francës, duke kërkuar kohë për një grup mjaft të ri: “Shumë lojtarë kanë ardhur nga ekipi U-19, jemi një ekip i sapoformuar dhe përballë kishim një…

Zeka debuton me U-21: Ndjesi e bukur

Grumbullimi i parë me Kombëtaren U21 për Agim Zekën, i cili u fut në pjesën e dytë dhe u mundua shumë për të bërë figurë të mirë ndaj kombëtares së vendit ku aktivizohet tani. “Ndjesi e bukur, ishte ndeshja e parë dhe jam i lumtur e i…

Dëmtohet Çekiçi: Shpresoj të mos jetë diçka serioze

I pafat Endri Çekiçi, i cili dje pësoi një tërheqje dhe u detyrua të dilte që në pjesën e parë. Mesfushori i talentuar i Lokomotivës së Zagrebit është lojtari me më shumë eksperiencë që trajneri Alban Bushi ka në dispozicion, ndaj mungesa e…

Afron debutimi zyrtar, Bushi publikon listën e U-21

Alban Bushi ka disa muaj që bën prova e miqësore, por tashmë ka ardhur momenti që të debutojë në një ndeshje kualifikuesen drejtimin e kombëtares shqiptare U-21. Më 12 qershor Shqipëria do ta nisë me sfidën shtëpiake kundër Estonisë…