Browsing Tag

Tomas Tuhel

Dëmtimet e Nejmar-Mbape, Tuhel sqaron dhe jep planin B

PSG zhvillon të mërkurën në mbrëmje ndeshjen më të rëndësishme deri më tani. Djemtë e Tuhel presin Liverpulin në një përballje të zjarrtë europiane. Një ndeshje për t’u fituar, por sidomos për të mos u humbur. Dëmtimet e Nejmarit dhe…

Dilema e gardianit titullar të PSG, Tuhel komenton situatën

Tomas Tuhel ka një detyrë të komplikuar sa i përket zgjedhjes së portierit titullar të PSG. Trajneri gjerman është i bindur, që alternimi konstruktiv midis Bufon dhe Areolës është mënyra e duhur. 25-vjeçarit i skadon kontrata në verën e…

E konfirmon edhe Tuhel, të reja për Rabiot

Mbas fitimit të Superkupës së Francës, PSG e ka nisur mbarë dhe kampionatin. Fitore me tris golash përballë Kaen, por në klub duhet zgjidhur çështja e mesfushorit Rabiot. Kontrata i skadon vitin e ardhshëm dhe lojtari nuk pranon të…

Mesazhi i Tuhel, Bufon i kundërpërgjigjet

Aventura e Bufon me PSG nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Një gol i pësuar nga Bajerni dhe tre nga Arsenali. Janë ndeshje miqësore dhe nuk kanë një rëndësi të madhe, por 40-vjeçarit i duhet të punojë fort për të siguruar…