Browsing Tag

Thorgan Hazard

Përforcimi i parë, Dortmundi akord me fantazistin belg

Borusia e Dortmundit ka realizuar goditjen e parë për sezonin e ri. Verdhezinjtë kanë përforcuar repartin ofensiv. Ata kanë arritur marrëveshjen me Torgan Hazard, belgun e Gladbahut. Ka qenë vetë 26-vjeçari, i cili është vëllai i Eden…

Oferta nga kryeqyteti, Hazard drejt kalimit në Serie A

Torgan Hazard po zhvillon një sezon shumë të mirë me Gladbahun, që renditet në vendin e tretë në Bundesligë, nëntë pikë poshtë kryesuesve të Dortmundit. I vogli i familjes Hazard është një nga pikat më të forta të ekipit dhe ka arritur të…

Dortmundi “lëviz gurët”, gjendet pasuesi i Pulisiç

Kristian Pulisiç do të largohet së shpejti nga Borusia e Dortmundit. Zyrtarët e klubit e kanë bërë të qartë se lojtari nuk është më në planet e klubit. Krisja mes palëve filloi gjatë muajve të verës, kur Pulisiç refuzoi ofertat e…