Browsing Tag

Thibaut Courtois

“Isha gati ta lija futbollin për…”, habit Tibo Kurtua!

Tibo Kurtua u transferua me bujë verën e kaluar në Madrid. Megjithatë belgu nuk ka arritur të kapë maksimumin e tij këtë sezon, jo vetëm prej formës së tij, por edhe nga dobësia e Realit. Megjithatë pritet të jetë zgjedhja e parë e…

De Gea i larguar, emra të frikshëm në listën e Junajtid

David De Gea ka shfaqur oshilacione të theksuara në mesin e katërkëndëshit të Junajtid me gafat e tij të njëpasnjëshme. Spanjolli në tre ndeshjet e fundit regjitron po aq gafa. Kështu te Junajtid nuk e shohin më portën si një pozicion, ku…

Kurtua drejt Spanjës, mbyllet brenda javës

Keilor Navas, edhe pse arrin që me Realin e Madridit të korrë suksese në arenën ndërkombëtare, çdo verë i vihet në dyshim vazhdimësia e tij me spanjollët. Sigurisht që ai nuk ndihet mirë për këtë, por sërish ka vijuar të punojë dhe deri sa…