Browsing Tag

Terri

Xhon Terri zyrtarizon tërheqjen nga futbolli!

Tani mund të themi ish-futbollitsi Xhon Terri. Pas plot 23 vitesh ish-mbrojtësi i "Tre Luanëve" ka zyrtarizuar pak minuta më parë se ai do të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Përmes një postimi në “Instagram”, ai ka bërë me dije se nuk do…

Henri dhe Terri tashmë në një ekip, por si trajnerë

Tierri Henri dhe Xhon Terri janë ndeshur për vite me radhë më njëri tjetrit, teksa përfaqësonin përkatësisht skuadrat e Arsenalit dhe Çelsit. Por, shumë shpejt dyshja e futbollistëve që kanë shkruar historinë e futbollit anglez mund ta…

Terri shtang Rusët, gruaja i bllokon transferimin

Kalimi i Xhon Territ te skuadra e Spartakut të Moskës ishte thuajse një fakt i kryer. Ish-kapiteni i Çelsit kaloi testet mjekësore dhe kishte rënë dakord për një kontratë 1-vjeçare, ku do të përfitonte 1.7 milionë euro. Por, pas një…