Browsing Tag

Taipi

33 ndeshje dhe asnjë gol, shqiptari e mbyll me Grashopersin

Në kampionatin zviceran të futbollit, janë të shumtë futbollistë shqiptarë. Një nga ta, është dhe Gjelbrim Taipi. Mesfushori aktivizohej prej 1 sezoni e gjysmë te skuadra e Grashopersit, ku luajti 33 ndeshje. Aventura e tij me ekipin…

Taipi: Fati “armiku” ynë, koha të mundim Tiranën!

Mesfushori i Skënderbeut, Shqiprim Taipi, ka folur për mikrofonin e “RTSH Sport” për shkaqet e humbjes me Flamurtarin dhe përballjes e së premtes kundër Tiranës. Lojtari i ardhur në merkaton e janarit, i cili sot feston edhe 22-vjetorin e…

Taipi: Nuk e prisja këtë debutim, isha i emocionuar

Shqiprim Taipi ishte ndër të paktat gjëra pozitive që Skënderbeu mori nga ndeshje e humbur ndaj Partizanit. Mesfushori i ardhur nga Shkëndija u aktivizua nga stoli dhe spikati me lojën e tij. Në një intervistë për “Supersport”, 21-vjeçar…

Shehi i kënaqur, zbulon afrimin e dytë te kampionët

Skënderbeu dhe Teuta u ndanë në barazim pa gola sot në Durrës dhe tanimë mendojnë për pjesën e dytë të sezonit. Pas takimit, trajneri i korçarëve, Orges Shehi, foli për gjendjen e skuadrës së tij dhe njoftoi afrimin e Shqiprim Taipit në…

Gjelbrim Taipi shkon në Superligën zvicerane

Më në fund, Gjelbrim Taipi ka hedhur një hap të rëndësishëm përpara në karrierën e vet, sepse pas 4 sezonesh në divizionin e dytë zviceran, tashmë ka firmosur për Sant Gallenin në Superligë. 24-vjeçari shkëlqeu te Shkëndija e Tetovës në…