Browsing Tag

Spartak Moskë

Skuadër e mbipopulluar, Dortmundi largon sulmuesin

Borusia Dortmund është një skuadër e mbipopulluar. Gjermanët kanë afruar disa lojtarë, por akoma nuk kanë nisur me largimet nga “Signal Iduna Park”. I pari që nis “maratonën” e daljeve është Andre Shyrle. Sulmuesi nuk është bashkuar me…

Derbi rus për sulmuesin e Interit, vijnë dy oferta

Sulmuesi rumun George Pushkash ka tërhequr interesin e shumë klubeve nëpër Europë pas paraqitjeve të mirë në Europianin e 21-vjeçarëve, ku shënoi 4 gola në 4 takime. Futbollisti në pronësi të Interit pritet të largohet pas pesë vitesh si…

Terri shtang Rusët, gruaja i bllokon transferimin

Kalimi i Xhon Territ te skuadra e Spartakut të Moskës ishte thuajse një fakt i kryer. Ish-kapiteni i Çelsit kaloi testet mjekësore dhe kishte rënë dakord për një kontratë 1-vjeçare, ku do të përfitonte 1.7 milionë euro. Por, pas një…