Browsing Tag

Sormani

E shkarkoi dhe i mbeti peng, Demi e do sërish në stol

Skënder Gega u largua nga Partizani tre ditë më parë dhe emrat si trajner i ri i “Demave”, nuk kanë munguar. Megjithatë, Telesport raporton se drejtori i të kuqve, Olsi Rama, po mendon të rikthejë Adolfo Sormanin. Trajneri italian e…

La jashtë grumbullimit Ramadanin, Sormani jep arsyen e vendimit

Ylber Ramadani nuk ishte pjesë e të grumbulluarve në ndeshjen midis Vejles dhe vizitorëve të Nordesjaelland. Një vendim ky i habitshëm, pasi mesfushori i kombëtares sonë është prej një viti e gjysmë një titullar i pazëvendësueshëm tek ekipi…

Ramadani e Sormani në festë, triumf në Danimarkë

Ylber Ramadani ka arritur sot një ndër sukseset më të mëdha në karrierën e tij të re, sepse është ngjitur në Superligën daneze me Vejlen. Skuadra e drejtuar nga ish-trajneri i Partizanit Sormani fitoi sot në fushën e Thistedit 2-0, në…

Vejle zyrtarizon Sormanin, italiani e kërkoi Ramadanin

Adolfo Sormani është zyrtarisht trajneri i ri i Vejles, në Danimarkë. Klubi danez duket se ka ambicie të mëdha për sezonin e ardhshëm, sepse po bën revolucion këtë verë, duke nisur nga stoli, ku afrohet italiani i njohur. Sormani ka një…