Browsing Tag

Sokol Mziu

Besa nis merkaton, zyrtarizohen dy “goditjet” e para

Besa e lëshoi kreun e grupit B në fund, por gara me Bylisin pritet të jetë e hapur deri në fund. Kavajasit për këtë po tentojnë të bëjnë edhe përforcime të rëndësishme dhe sot janë zyrtarizuar edhe lëvizjet e para. Efijong Ejoh është…

Kastrioti njeh vetëm largime, zyrtarizohen tre të radhës

Kastrioti njeh veç largime. Krutanët kanë zyrtarizuar edhe tre largime të tjera ditën e sotme dhe kështu në mënyrë zyrtare numri i lojtarëve që nuk do të jenë pjesë e kësaj skuadre për pjesën e dytë të sezonit shkon në nëntë. Kështu,…

“Heroi” Mziu paralajmëron edhe Skënderbeun

Sokol Mziu njihet si një lojtar që ngjit ekipet në Superiore dhe ia ka dalë të rikthehet në elitë me Kastriotin këtë herë. Nisja e kampionatit ishte perfekte për krutanët, që triumfuan 0-1 në Gjirokastër kundër Luftëtarit. Mziu ishte autori…