Browsing Tag

Smalling

Smolling nuk e di sa doli ndeshja: E zeruam Barcelonën!

Mbrojtësi i Mançester Junajtid Kris Smolling do të mbahet mend më së shumti për faktin se gjakosi Lionel Mesin në Old Trafford, por pas humbjes 1-0 ndaj Barcelonës duket se për 29-vjeçarin është sukses i madh fakti që humbja ishte aq e…

Smolling: U përballëm me Ronaldon e Mbapenë, ma sillni Mesin!

Mesi do të përballet sonte me Kris Smolling për çerekfinalet e Champions League dhe mbrojtësi është gati, gjë që e ka shprehur edhe për mediat. Ai mendon se do e shijojë përballjen kundër tij dhe u shpreh tekstualisht: “Ma sillni atë”. Kjo…

Smolling ndryshon modelin e flokëve, Murinjo ia thotë troç

Kris Smolling ishte një ndër protagonistët e fitores së Mançester Junajtid në transfertën ndaj Uotfordit, ku shënoi dhe golin e dytë të takimit. Por, përveç golit, qendërmbrojtësi anglez  ra në sy dhe për modelin e ri të flokëve, që u bë…