Browsing Tag

Slavia Praha

Gola me aromë titulli, Olajinka dhe Cetkoviç protagonistë

Ish-sulmuesi i Bylisit dhe Skënderbeut, Piter Olainka, ka qenë protagonist në sfidën e kësaj jave të kampionatit çek midis Slavias së Pragës dhe Sigma Olomouc. 23-vjeçari shënoi golin hapës të përmbysjes së Slavias, që fitoi takimin me…

Olajinka zgjodhi Slavian para klubit të madh francez

Piter Olajinka shkëlqeu me Zulte Varegem dhe kjo bëri shumë klube të visheshin pas tij. Gjithsesi ofertën më bindëse e bëri Slavia e Pragës. Sulmuesi nigerian tashmë është transferuar në Çeki dhe për kartonin e tij u paguan 3.2 milionë…

Ish-trajneri u zbulon çekëve rekordmenin Piter Olajinka

Piter Olajinka ka provuar të luajë në Shqipëri në moshë mjaft të vogël. Fillimisht ishte pjesë e Bylisit dhe luante edhe me moshat e ballshiotëve, ndërsa më pas u shit te Skënderbeu. Me korçarët shpërtheu dhe u shit për rreth 1.1 milionë…