Browsing Tag

Simone Zaza

Fjalët e para të Zazës: Torino më realizoi ëndrrën

Simone Zaza u rikthye në Itali dhe tashmë do të mbrojë ngjyrat e Torinos. 27 vjeçari është i lumtur dhe gati për të nisur aventurën e re me ekipin granata. Ai prezantohet në këtë mënyrë përpara tifozëve të rinj. “Jam shumë i lumtur dhe…

Zaza rikthehet në Torino, tanimë është zyrtare

Simone Zaza rikthehet në Itali. Sulmuesi 27-vjeçar do të luajë sezonin e ardhshëm me Torinon dhe zyrtarizimi ka ardhur nga klubi i Valencias. Torino ka marrë italianin në huazim me të drejtë blerje në fund të sezonit. “Valencia CF ka…

Ofertë konkrete për Simone Zazan, pritet Gjimshiti

Simone Zaza është lakuar në shumë klube si opsion këtë verë dhe duket se sezonin e ardhshëm sulmuesi italian do të luajë në Serinë A. Së fundmi ka një ofertë konkrete për të nga Sampdoria, që po përpiqet të afrojë disa lojtarë para nisjes…