Browsing Tag

Shqiperia U19 Femra

Holanda “zhdëp keq” Shqipërinë U19 të femrave

Shqipëria U19 për femra ka nisur kualifikueset për paraeliminatoret e Europianit dhe ndeshja e parë me Holandën ka përfunduar me rezultatin e thellë 12-0. Vendaset janë treguar të pamëshirshme, duke i mundur keq vajzat e drejtuar nga Nevil…

Shqipëria e Dedes triumfon ndaj Malit të Zi

Shqipëria U19 ka marrë një fitore të pastër 2-0 në miqësoren me Malin e Zi. Skuadra e drejtuar nga Nevil Dede ka shënuar nga një gol për pjesë dhe protagoniste ka qenë sulmuesja Mesuare Begallo. Futbollistja e Tirana AS ka shënuar golin…

Shqipëria U19 grumbullohet në Shkodër, Dede publikon listën

Shqipëria U19 grumbullohet që ditën e nesërme për ndeshjet parakualifikuese të Europianit për 19-vjeçare. Trajneri Nevil Dede ndërkohë ka shpallur edhe listën e vajzave që do të mbrojnë ngjyrat kuqezi në këto takime. Ndeshjet luhen nga…