Browsing Tag

Shkoder

Lëvizje në Shkodër, vjen një qendërmbrojtës maqedonas

Vllaznia ka afruar një tjetër futbollist nga Maqedonia e Veriut. Pas mbrojtësit të djathtë Filip Gligorov, lojtari i dytë nga shteti “fqinj” që u bashkohet shkodranëve është qendërmbrojtësi Aleksandar Ristevski. Futbollisti 29-vjeçar ka…

Fillojnë largimet te Vllaznia, mesfushori njofton ndarjen

Kanë filluar largimet e para nga skuadra e Vllaznisë. Me anë të një postimi në “Facebook”, mesfushori 22-vjeçar, Dejvi Bilali, ka njoftuar prishjen e marrëveshjes me konsensus. Futbollisti elbasanas iu bashkua Vllaznisë në fillim të…

Lojtarë në provë dhe largime, Firat paralajmëron ndryshime

Drejtori sportiv i Vllaznisë Engin Firat, ka diskutuar para mikrofonit të "RTSH Sport" mbi planet e merkatos së dimrit te klubi shkodran. Zyrtari turk ka prekur sërish çështjen e qendërmbrojtësit Renato Malota dhe ka dhënë disa detaje për…