Browsing Tag

Shanghai SIPG

Një vit luftë, më në fund Arnautoviç ikën në Kinë!

Uest Ham Junajtid ka hequr dorë nga Marko Arnautoviç, i cili ka zgjedhur Kinën për të vazhduar karrierën. Klubi londinez e ka shitur sulmuesin austriak për rreth 23 milionë sterlina, tre milionë më shumë se sa e ka blerë nga Stoke Siti…

Ofertë faraonike nga Kina, El Sharaui merr vendimin

Stefan El Sharaui është ringjallur te Roma. 26-vjeçari pas largimit nga Milani kaloi një periudhë të vështirë. Ardhja në klubin nga kryeqyteti e ka sjellë në vete dhe kemi parë çaste të magjishme që na kujtojnë djaloshin që bënte namin në…