Browsing Tag

Sedorf

Dështimi i radhës, shkarkohet Sedorf

Aventura e Klarens Sedorf në kombëtaren e Kamerunit ka marrë fund pas vetëm një viti. Trajneri holandez nuk arriti t’i çonte kamerunasit më larg se faza 1/16-ve të Kupës së Kombeve të Afrikës, ku u eliminua 3 – 2 nga Nigeria. Paraqitja…

Sedorf vendos rregullin unik: O kombëtaren o paratë kineze!

Klarens Sedorf u emërua pak muaj më parë trajneri i kombëtares së Kamerunit. Tekniku holandez do ta drejtojë përfaqësueses afrikane bashkë me kolegun e tij prej shumë vitesh Patrik Klajvert. 42-vjeçari ka çuditur që në listën e tij të parë,…

Sedorf dhe Klajvert marrin në dorë “frerët” e Kamerunit

Klarenc Sedorf dhe Patrik Klajvert kanë luajtur për shumë vjet së bashku në akademinë e Ajaksit të Amsterdamit dhe më pas në kombëtaren holandeze. Dyshja holandeze është bashkuar edhe një herë pas më shumë se dy dekadash, kësaj radhe krah…