Browsing Tag

Sebino Plaku

“Do jetë risia e radhës”, prezantohet Sebino Plaku

Sebino Plaku është lojtari i radhës që zgjedh ta vazhdojë karrierën në Kosovë. Sulmuesi, i cili dy sezonet e fundit është aktivizuar me Kamzën, ka pranuar ofertën e Llapit dhe sot është prezantuar te skuadra e re. Aty ai gjen edhe…

Ofertë super për Sebino Plakun, zyrtarizimi pranë

Sebino Plaku ka një ofertë konkrete dhe shumë shpejt mund të vendosë për të ardhmen e tij. Edhe pse prej muajsh vetëm stërvitet individualisht, për sulmuesin interesimi nuk mungon. Llapi në Kosovë e dëshiron sulmuesin dhe Telesport raporton…

Sebino Plaku dëshira e madhe, oferta në tavolinë

Kamza u përjashtua nga kampionati dhe ishin disa lojtarët cilësorë që skuadra kryeqytetase kishte në përbërje. Një ndër më të spikaturit ishte sulmuesi Sebino Plaku, i cili së fundmi ka marrë edhe një ofertë nga ish-klubi i tij, Dinamo. Një…

Plaku i revoltuar: Na kanë braktisur, Federata e para

Sebino Plaku dhe lojtarët e Kamzës janë ende me sy e vesh te Federata Shqiptare e Futbollit. Ish-kapiteni i ekipit të Kamzës ishte i fituar në emisioni “Sport News Plus” në “News 24”. Sulmuesi foli mbi gjendjen e rëndë të lojtarëve dhe…

Plaku e Avdyli në kor: Jemi të rënduar, sot vjen kthesa!

Kamza është në udhëkryq. Lojtarët nuk paguhen prej muajsh dhe në takimin e fundit me Partizanin disa prej tyre as nuk zbritën në fushën e lojës. Mesazhi ishte i qartë për drejtuesit e klubit, që duhet të bashkëpunojnë dhe të shlyejnë…

Mungesa e golit dhe terreni, Plaku: Ja çfarë po na pengon!

Sebino Plaku po e vuan mungesën e golit, por më së shumti rezultatet jo të mira të Kamzës. E tha edhe vetë sot në konferencën për shtyp, ndërkohë që analizoi edhe pse skuadra nuk po shënon. Kapiteni i skuadrës periferike të kryeqytetit ia…

Plaku mesazh Skënderbeut: Aty merret më e mira!

Sebino Plaku rikthehet në Korçë, por si kundërshtar. Sulmuesi, i cili mban shiritin e kapitenit te Kamza, ka folur para ndeshjes me Skënderbeun. Fillimisht ai ka analizuar gjendjen e skuadrës së tij, ndërkohë që hapur thekson se shkojnë në…

Goli dhe tifozët, Plaku nuk shqetësohet

Kamza po përgatitet për ndeshjen me Laçin, që zhvillohet ditën e shtunë, ora 15:45. Takimi do të zhvillohet në stadiumin e Kamzës, por pa praninë e tifozëve. Kapiteni Sebino Plaku ka folur në konferencën për shtyp, përpara sfidës me…

Devolli e Plaku, besimplotë para Partizanit

Bledar Devolli, trajneri i Kamzës, ka dalë sot në konferencë për shtyp dhe ka folur për ndeshjen me Partizanin, që e luajnë nesër në shtëpi. “Partizani është emër i madh, i kemi parë në ndeshjen e parë. Ne kemi punuar mirë dhe i kemi marrë…

Befason Kamza, tenton dy lojtarë të Kukësit

Kamza nuk e ka mbyllur merkaton. I fundit që ka nënshkruar është sulmuesi anësor Niko Zisi. Anësori i Bylisit ka firmosur për tre vite, ndërkohë që për repartin e avancuar pritet të mbërrijë edhe Sebino Plaku. Ky i fundit kishte nënshkruar…

E ardhmja e Plakut, kontrata e re çështje ditësh

Sebino Plaku sezonin e fundit luajti me Kamzën në Superiore. Sulmuesi mbajti edhe shiritin e kapitenit me skuadrën periferike të kryeqytetit, duke qenë një lider në ekipin e tij. Në verë e kërkoi Kukësi dhe me verilindorët nënshkroi për…

Daja: Flamurtarin s’e njohim, ja pse iku Plaku!

Kryepankinës së Skënderbeut dje nuk i ka interesuar aspak fitorja 8-0 në ndeshjen e parë ndaj Mamurrasit, edhe për atë se i interesonte më shumë të shikonte të rinjtë në fushën e lojës. Për mediat pas ndeshjes ai foli për fitoren e arritur,…