Browsing Tag

Sebastian Toro

Lushkja vendos për të ardhmen, largohet Toro

Laçi kë bërë një lëvizje në merkato. Kurbinasit i kanë ofruar një marrëveshje të re mesfushorit Regi Lushkja, i cili ka nënshkruar për dy vitet e ardhshme. Kështu, bardhezinjtë blindojnë një prej titullarëve të sezoneve të fundit.…

Mungesat shqetësojnë Starovën, Toro rikthimi i vetëm

Laçi u eliminua nga Kupa e Shqipërisë, edhe pse u mundua të përmbyste humbjen 3-0 që kishte pësuar në kryeqytetet kundër Tiranës. Bardhezinjtë iu afruan objektivit, por fati nuk ishte me ta. Ndërkohë pati edhe dy episode ku kurbinasit kanë…

Laçi pa Toron, sytë nga Elvi Berisha dhe… Ivan Galiç

Laçi u ndal në barazim pa gola në takimin me Flamurtarin në shtëpi, ndërkohë që ndeshja e radhës në program për kampionatin është kundër Tiranës në kryeqytet. Trajneri Sulejman Starova do të duhet të konfigurojë mbrojtjen për këtë sfidë.…

Toro qetëson Mërgjyshin, gati ndaj Kukësit

Laçi pësoi humbjen e parë javën e shkuar kundër Teutës dhe në pjesën e dytë të takimit pati edhe një problem për mbrojtësin kilian Sebastian Toro. Ky i fundit u zëvendësua dhe fillimisht e shqetësoi stafin teknik. Gjithsesi ai është gati…

Toro qetëson Laçin, vihet nën urdhrat e Mërgjyshit

Laçi është i detyruar të luajë në fushë asnjanëse me Teutën, për shkak se fusha në stadiumin e tyre është mbjellë. Ishte një vendim i detyruar dhe tanimë kurbinasit do të luajnë në “Elbasan Arena”, të paktën ndaj durrsakëve. Gjatë këtyre…