Browsing Tag

Salernitana

De Biazi i pafat, Lotito i beson ish-trajnerit të Italisë

Ish-trajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Xhani De Biazi, ishte një ndër kandidatët për të marrë rolin e trajnerit të Salernitanës. Megjithatë, në fund nuk ishte e thënë që 63-vjeçari të rikthehej në Serie B. Trajneri i ri i skuadrës…

Çudia e Lotitos, ujë e sheqer portierit dhe… mrekulli!

Salernitana ia doli mbanë të mbijetojë në Serinë B, duke mundur me 11-metërsha Venecian, pas barazisë totale pas 210 minutave futboll në dy ndeshje. Vendimtar portieri i Salernitanës Mikai, i cili priti 2 penallti, por pas ndeshjes u…

Venecia e pafat, 11-metërshat mbajnë në Serie B Salernitanën

Venecia nuk ia doli të përmbyste Salernitanën në ndeshjen “Play-Out” të Serie B. Skuadra e drejtuar nga Serse Kosmi i duhet të fitonte me të paktën 2 gola diferencë për të zhvleftësuar humbjen e 2 -  1  të pësuar në takimin e parë. Goli…

Gjykata e Lacios i jep të drejtë Foxhias, Serie B në kaos

Përjashtimi i Palermos dhe rrëzimi në Serie C bëri që të ketë disa ndryshime në verdiktet e Serie B. Peruxhia përfitoi dhe u bë pjesë e ndeshjeve play-off për t’u ngjitur në elitë, ndërsa Salernitana shpëtoi. Këta të fundit kanë si…

Memolla drejt zyrtarizimit, e bind një klub italian

Hysen Memolla ka pasur probleme në Kroaci, pasi Hajduku i Splitit e noxir jashtë planeve dhe mbrojtësi tashmë pret të rikthehet në Itali. Më parë ai ka qenë pjesë e Hellas Verona dhe pritet që të nënshkruajë për një klube të Serie B.…