Browsing Tag

Rinovim

Firmë e rëndësishme te Teuta, rinovon mesfushori i talentuar

Skuadra e Teutës ka rinovuar sot me mesfushorin e talentuar, Uendi Vecaj. “Djemtë e Detit” kanë bindur 22-vjeçarin që të rinovojë kontratën edhe për tre vite te tjera. Vecaj do të jetë pjesë e Teutës deri në 2022 dhe shihet si një lojtar i…

Tirana “lidh internetin”, zyrtarizime në seri

Tirana ka pasur sot një ditë shumë të ngarkuar. Klubi kryeqytetas ka afruar tre futbollistë dhe ka rinovuar me dy të tjerë. I pari që rinovoi, ishte portieri Lika, ndërsa tani ka radhën mbrojtësi Imami. Mëngjarashi u transferua nga skuadra…

Nga i padëshiruar, në hero! Siti rinovon me talentin ukrainas

Mançester Siti është një nga skuadrat më të pasura në botë, e cila asnjëherë nuk tërhiqet kur bëhet fjalë për transferime të shtrenjta. Shpenzimet e “Qytetarëve” kanë qenë faraonike vitet e fundit, por tashmë, duket se kanë filluar të…

Lajm fantastik për Liverpulin, vjen firma e shumëpritur

Pas blerjeve të shumta te merkato e verës, te Liverpuli ka ardhur koha për disa “blerje” brenda klubit. Ekipi anglez sapo ka njoftuar rinovimin e kontratës me kapitenin e skuadrës, Xhordan Henderson. Falë firmës së re, mesfushori anglez e…

De Rosi sfidon moshën, Roma ka gati “dhuratën”

Daniele De Rosi ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren e vuajtur që ekipi verdhekuq siguroi në transfertën e veshtirë ndaj Torinos. Vështirë të besohet se kapiteni 35-vjeçar ka debutuar plot 17 vite më parë me klubin e…