Browsing Tag

Ricardo Kaka

“Van Dijk meriton Topin e Artë”, flet legjenda e Brazilit

Van Dijk apo Mesi për “Topin e Artë”. Kjo do të jetë çështja, që do të na ndjekë deri në zbardhjen e fituesit në fillim të vitit të ardhshëm. Mesi ka bërë një sezon individual të çmendur. Ai ka mbuluar më shumë se gjysmën e punës te…

Një legjendë mendon rikthimin te Milani

Rikardo Kaka ka dy vite që është shkëputur nga futbolli. Braziliani pas tërheqjes është treguar pasiv sepse ka dashur t’i kushtojë kohën e munguar familjes. Ai tani po e mendon të kthehet në një rol drejtues pranë një klubi apo kombëtareje.…

Kaka: Fiton Milani, golat i shënojnë Piatek e Paketa!

Rikardo Kaka është një ndër emrat më të dashur për tifozët e Milanit. Braziliani ka qenë pjesë e kuqezinjve në kohët e lavdishme të “djallit”, teksa në vitin 2007 fitoi dhe “Topin e Artë”. Tashmë, “djaloshi i artë” e ka mbyllur me futbollin…

Kaka në Serie C, Galiani zbulon çmendurinë

Adriano Galiani dhe Silvio Berluskoni i janë rikthyer botës së futbollit. Në shtator të vitit të kaluar  “Fininvest”, kompania e njohur në pronësi të Berluskonit mori pronësinë e klubit të Monzës. Ekipi që militon në Serie C ishte ndër…