Browsing Tag

Rafinja

Afrimet e shumta, katalanasi nxjerr veten nga merkato

Me ardhjen e mundshme të Nejmar dhe Grizman, Barcelona mund të ketë një mbipopullim me lojtarë ofensivë. Rafinja Alkantara është një prej tyre që mund të largohet me qëllim uljen e numrit të sulmuesve, por edhe gjenerimit të të ardhurave në…

Barcelona humbet mesfushorin, gjashtë muaj jashtë

Barcelona kishte programuar shitjen e tij, por në janar nuk do të mund ta bëjë realitet objektivin që ka. Mesfushori brazilian Rafinja, në ndeshjen e fundit me Atletikon e Madridit ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe do të duhet të qëndrojë…

Rafinja: Babai im gaboi, shpresoj që Nejmar të rikthehet

Një deklaratë e Mazinjos, babit dhe menaxherit të Rafinjës, shkaktoi disa polemika te Barcelona. “Është krijuar një situatë, që të bën të luash mendsh. Nuk kuptohet asgjë. Ne duam që Rafinja të luajë rregullisht. Luan tre ndeshje rresht dhe…

Valverde s’e ka në plane, Barcelona e nxjerr në shitje

Jo vetëm Osman Dembele do të largohet nga Barcelona. Me sulmuesin ka një "përçarje" dhe pritet oferta e duhur dhe menjëherë sulmuesit do të shitet. Me valixhet në duar është edhe mesfushori Rafinja. I kthyer në verë nga Interi, që vendosi…