Browsing Tag

Rafael Leao

Përforcohet sulmi, Milani prezanton portugezin e talentuar

Milani vazhdon të përforcohet. Sot ka ardhur edhe zyrtarizimi i transferimit të Rafael Leao në Milanelo. Kuqezinjtë paguan 30 milionë euro te Lila për kartonin e 20-vjeçarit, i cili ka firmosur një kontratë 5-vjeçare. Sulmuesi portugez…

Roma sfidon Interin dhe Juven për talentin portugez

Rafael Leao është talenti portugez i radhës që ka shpërthyer në këtë periudhë të artë për futbollin luzitan. Juventus, Inter, Napoli dhe së fundmi Roma kërkojnë me ngulm shërbimet e djaloshit. Leao aktivizohet si sulmues qendre, por edhe në…