Browsing Tag

QSI

Jo vetëm PSG, Al-Khelaifi i fiksuar pas klubit italian

Prej kohësh qarkullojnë zërat e një interesimi arab për klubin e Romës. “Le Parisien” ka konfirmuar këtë lajm gjatë ditës së sotme, duke zbuluar detaje. Grupimi QSI (Qatar Sports Investmens) që kryesohet nga Naser Al-Khelaifi dëshiron të…

PSG nuk mjafton, Al Khelaifi gati për klubin e radhës

Naser Al Khelaifi është presidenti i PSG-së dhe QSI (Qatar Sports Investments). Manjati arab dëshiron të provojë sfida të reja në futboll. Anglia e tundon shumë dhe ai është gati të blejë një klub. Sipas raportimeve të mediave ishullore,…