Browsing Tag

premeir league

Një dekadë te Siti, David Silva largohet si legjendë

Skuadra e Mançester Sitit ka qenë një ndër më të mirat në botë në 10 vitet e fundit, me lojtarë të shkëlqyer dhe me trajnerë nga më të mirët në Europë. Një ndër lojtarët më të dashur të “Qytetarëve” është David Silva. Mesfushori spanjoll u…

“Aromë” divorci, ikën Hazardi i parë nga Çelsi

Skuadra e Çelsit, iu besoi të tre vëllezërve Hazard disa sezone më parë. Thorgan, Eden dhe Kilian nënshkruan për Blutë e Londrës dhe siç flitej në mediat britanike, gjithçka u bë vetëm që të arrihet te firma e Eden Hazard. Thorgan dhe…

Merr fund magjia Solskjaer, Arsenali e mposht me… De Gean!

Arsenali ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sa i takon luftës për një vend mes katër më të mirave në Angli, pasi mposhti Mançester Junajtid me rezultatin e pastër 2-0 në “Emirates Stadium”. Skuadra londineze ishte dukshme superiore…