Browsing Tag

Pepe Reina

Juve bën pazar te Milani, babai i spanjollit jep miratimin

Matia Perin nuk ndihet komod për rolin e tij te Juventusi. Portieri italian nuk ka arritur të luajë gati fare këtë sezon, me Sheznin që merr maksimumin e minutave. Kjo ka sjellë në idenë e largimit të portierit italian drejt një…

Largimi i legjendave dhe drejtimi i Milanit, flet Pepe Reina

Revolucioni që po ndodh te Milani duket se i ka trembur tifozët. Largimi i Gatuzos dhe Leonardos, që kanë dhënë shumë mund për këtë klub, ka hasur me shumë kundërshti. Ardhja e personave si Gazidis, që nuk kanë lidhje me të shkuarën e…

“Duhet ta mundim racizmin, por idiotët janë kudo”

Racizmi në Itali nuk ka të mbaruar. Shembulli i fundit janë koret e tifozëve të Lacios ndaj Bakajoko dhe Kesi. Kjo ndodhi në ndeshjen gjysmëfinale të kupës së Italisë, ku Lacio fitoi 0-1 dhe shkoi në finale, duke thelluar krizën, që ka…