Browsing Tag

Paratici

Benfika ka në dorë një fenomen, Mendesh ia ofron Juventusit

Futbolli portugez prodhon talente të mëdhenj çdo sezon dhe emri i ri që po çmend klubet më të mëdhenj në planet është Zhoao Feliks. Bëhet fjalë për një sulmues 19-vjeçar, i cili këtë sezon ka debutuar në Superligën portugeze dhe menjëherë…

Merkatoja e dështuar, Junajtid gjen zgjidhje te Juve dhe Roma

Merkatoja e kësaj vere ishte shumë zhgënjyese për skuadrën e Mançester Junajtid. “Djajtë e Kuq” afruan brazilianin Fred dhe të riun Dalot. Kjo gjë solli një lumë kritikash nga trajneri Zhoze Murinjo, i cili akuzoi bordin drejtues për…