Browsing Tag

Pallotta

Roma “vullkan”, Palota e Manolas sulmojnë UEFA-n!

Roma u eliminua mbrëmë nga Porto dhe sërish në qendër të vëmendjes janë arbitrat, sepse në shtesë një penallti kundër Romës u akordua me VAR, ndërsa më pas Shik u rrëzua në zonën e Portos, por arbitri nuk akordoi penallti. Kjo ka bërë që…

Roma nuk fal: Nuk e pranojmë ndjesën e Barcelonës

Roma është duke luajtur në Amerikë miqësoret për International Champions Cup dhe prej Amerike ka folur edhe presidenti verdhekuq Xhejms Palota. Nëpërmjet radios Sirius XM, Palota ka folur kryesisht për merkaton, duke nisur nga çështja…

Tërhiqet Palota: Milan, më fal!

Xhejms Palota hodhi shashkën sot, në një intervistë që bëri xhiron e Europës në mëngjes, duke akuzuar Milanin se po shpenzon pa logjikë dhe është i mbytur në borxhe. Përgjigja e administratorit të deleguar kuqezi Marko Fasone nuk kishte…