Browsing Tag

Nurmagomedov

Marrin fund enigmat, ja kur rikthehet Khabib në “UFC”

Khabib Nurmagomedov pritet të rikthehet shumë shpejt në oktagonin e “UFC”-së. Kampioni i divizionit “lightweight” ndodhet për momentin në një pezullim 9-mujor që mbaron në fillim të muajit qershor. Shkak për këtë masë disiplinore u bë…

MekGregor e Nurmagomedov pezullohen, kampioni kërcënon

Komision Atletik në Nevada ka pezulluar Konor MekGregor dhe Habib Nurmagomedov për të paktën 10 ditë, pas sherrit masiv që shpërtheu në fund të përballjes mes tyre në UFC 229. Pezullimet hyjnë në fuqi prej 15 tetorit, por mund të zgjatën,…