Browsing Tag

Nuri Shahin

VIDEO | Shahin kthehet në Dortmund, pritja është drithëruese

Dortmundi nuk pati probleme për të siguruar trepikëshin e radhës dhe fitoi të shtunën me Verder Bremen në shtëpi. Ndeshja u mbyll 2-1 për verdhezinjtë, të cilët vazhdojnë të kryesojnë kampionatin gjerman me nëntë pikë më shumë se vendi i…

Nuri Shahin lë Dortmundin, por qëndron në Bundesligë

Merkato në dalje për Borusian e Dortmundit që ka humbur shërbimet e Nuri Shahin. 29-vjeçari është larguar nga verdhezinjtë dhe ka arritur akordin me klubin e Verder Bremenit, që ka paguar 1 milionë euro për huazimin e lojtarit turk.…