Browsing Tag

Nikola Stijepovic

U largua nga Kastrioti, mbrojtësi përfundon në Gjeorgji

Kastrioti dhe mbrojtësi Malazez, Nikola Stijepoviç, ndërprenë dy ditë më parë me konsensus marrëveshjen dhe 25-vjeçari doli në treg si lojtar i lirë. Ditën e sotme, mëngjarashi është prezantuar si lojtari më i ri i skuadrës së Torpedo…

Kastrioti njeh veç largime, zyrtarizohet lëvizja e radhës

Kastrioti ka njoftuar largimin e një tjetër titullari dhe ai është mbrojtësi i krahut të majtë, Nikolas Stijepoviç. I marrë nga Sutjeska, kampione vjet në Mal të Zi, mbrojtësi luajti rregullisht me krutanët dhe dha kontributin e tij për t’i…

Ikën edhe një titullar, Kastrioti gjen më në fund trajner

Kastrioti ka zgjedhur trajnerin e ri pas largimit të durrsakut Stavri Nica. Do të jetë gjirokastriti Bledar Devolli, ai i cili do të drejtojë krutanët në pjesën e dytë të këtij sezoni futbollistik. Për Devollin kjo do të jetë eksperienca e…

Kastrioti, dy emra për krahun e majtë të mbrojtjes

Kastrioti po kërkon me ngulm të përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes dhe prej kohësh është shpallur si objektiv për këtë pozicion David Domgjoni, mbrojtësi prizrenas, i cili ka qenë pjesë e Tiranës dhe vjet u aktivizua në Kosovë me Lirinë…