Browsing Tag

nigeri

VIDEO | Çmenduri, magjia e Mahrez çon në finale Algjerinë

E pabesueshme ajo që ka ndodhur mes Algjerisë dhe Nigerisë në gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Afrikës. Algjeria ia doli të triumfojë në sekondat e fundit të takimit, falë një supergoli të Riad Mahrez në minutën e 90+4’. Fillimisht, në…

“Thriller” afrikan, Nigeria eliminon kampionët e Afrikës

Faza e 1/16-ve të Kupës së Kombeve të Afrikës vuri përballë Nigerinë dhe Kamerunin. Të dy ekipet ishin ndër favoritët për ta fituar turneun. Ndeshja rezultoi spektakolare me të dyja skuadrat që përmbysën rezultatin gjatë 90 minutëshin. Në…

Nigeria në ankth, sulmuesi pëson infarkt

Kupa e Kombeve s’mund të fillonte më keq për Nigerinë. Ditën e sotme sulmuesi Samuel Kalu ka pësuar një infarkt gjatë seancës stërvitore. Lojtari i Bordosë është shoqëruar në spital ku po merr ndihmë të specializuar miqësore. Kombëtarja…