Browsing Tag

Mazrekaj

Mentor Mazrekaj, drejt kthimit në Superiore

Mentor Mazrekaj me shumë gjasa do të kthehet në Superiore këtë janar. Natyrisht, fjala Superiore për të nënkupton Partizani, ku tjetër? Mesfushori i njohur kaloi verën e shkuar nga Partizani të Prishtina në huazim, pasi bëhet fjalë për…

ZYRTARE/ Mazrekaj te Prishtina

Mazrekaj ka lënë zyrtarisht Partizanin, për t’u kthyer te Prishtina. “Mentor Mazrekaj rikthehet në shtëpi”, titullon njoftimin zyrtar Prishtina në faqen e vet online, duke prezantuar mesfushorin, i cili tashmë i ka dhënë fund aventurës te…

Hesapet pa hanxhiun, Ibrahimi refuzon Prishtinën

Presidenti i Partizanit Gaz Demi ishte dje në Prishtinë, darkoi me presidentin-mik të Prishtinës, Remzi Ejupi, dhe gjatë darkës i premtoi dhe dy futbollistë, Mentor Mazrekaj dhe Labinot Ibrahimi. I pari ka kohë që përflitet për kthim në…

Mazrekaj shkon në Kosovë? Partizani bllokon lëvizjen

Burba: Ka kontratë të vlefshme edhe për dy sezone me ne. Nuk kemi shkëputur marrëdhëniet me lojtarin Mentor Mazrekaj ka qenë lajmi i ditëve të fundit te skuadra e Partizanit. Mesfushori nuk ka kaluar një periudhë të mirë së fundmi te…

Mirupafshim, Mazrekaj!

Pas 4 vitesh te Partizani, Mentor Mazrekaj është praktikisht i larguar, sepse e presin te Prishtina dhe marrëveshja mund të mbyllet që sot. Gazeta Olle raporton se mesfushori ka mbyllur gjithçka me Prishtinën dhe zyrtarizimi pritet të…

Prishtina konfirmon: Po, duam Mazrekajn

Eliminimi pa asnjë rezistencë në Europa League i ka dhënë të kuptojë Prishtinës se duhet një përmirësim i gjithanshëm për të luftuar për titull në Kosovë dhe më pas për të qenë dinjitoze në kupat e Europës. Klubi nga kryeqyteti i Kosovës…

Mazrekaj në Tiranë, e ardhmja e paqartë

Mesfushori Mentor Mazrekaj mbylli edhe një vit tjetër problematik te Partizani. Kosovari nuk luajti rregullisht dhe vuajti shumë nga dëmtimet që e mbajtën “peng” jashtë fushave. Futbollisti i të kuqve luajti me dhimbje në ndeshjet kryesore…

Vazhdon misteri i Mazrekajt…

Mesfushori nuk është stërvitur as ditën e djeshme. Kosovari po vuan me dëmtimin që nuk i ka kaluar akoma... Telenovela e Mentor Mazrekaj nuk po i gjendet fundi. Mesfushori kosovar është në dispozicion të trajnerit Starova, por vetëm me…

Sakrifica e Mazrekajt, po luan i dëmtuar!

Nuk ka paqe për Mentor Mazrekajn dhe kjo është më se e qartë, por e rëndësishme për të është se ekipi i Partizanit po e mbështet në maksimum dhe po i jep mundësi të marrë veten. Zor se ndonjë ekip tjetër do të ishte treguar kaq mirëkuptues…

Çudit Starova, Mazrekaj e nis si titullar

Skuadra e Partizanit ka vijuar me përgatitjet para ndeshjes me Skënderbeun. Ekipi ka realizuar seancën e radhës në kompleksin sportiv “Internacional”, në Pezë, në orën 14:30. Pavarësisht, temperaturave të larta që kanë bezdisur jo pak…

“No Menqa, no party…”

Eraldo Harlicaj “No Menqa, no party”, është një ndër parullat e vendosur nga tifozeria e Partizanit në stadium në mbështetje të lojtarit të tyre Mentor Mazrekaj. Mesfushori ishte çelësi i suksesit për të kuqtë në ndeshje ndaj…

Mazrekaj, njeriu i ndeshjes: Uroj që Duro t’ia dalë mbanë

Mentor Mazrekaj shkëlqeu ndaj Flamurtarit dhe u duk ai i pak viteve më parë, para problemeve pa fund me dëmtimet. Rikthimi i tij në nivel kaq të lartë erdhi pikërisht kundër Shpëtim Duros, trajneri me të cilin ka shkëlqyer fillimisht në…

Opinion/ Partizani ka nevojë për një Mentor!

Nga: Gjergji Stefa Në 4 vitet e fundit, Mentor Mazrekaj, të paktën 4 herë ka shkuar në zyrën e presidentit i irrituar dhe jo pa mllef. “Më mirë iki, nuk më duan”. Presidenti e ka bindur për punë minutash të rikthehet në fushën e…