Browsing Tag

Martin Odegard

Odegard lë përsëri Realin, norvegjezi me ekip të ri!

Martin Odegard padyshim është një ndër emrat më të njohur në futboll, pasi shihet si një prej lojtarëve më premtues. Norvegjezi u mor me bujë nga Reali në vitin 2015, kohë kur Odegard numëronte vetëm 16 vjeç. Tashmë, mesfushori i…

Odegard: Jam gati për Realin, në verë vendoset e ardhmja ime

Martin Odegard vazhdon të ëndërrojë rikthimin te Reali i Madridit. Talenti norvegjez për dy vite e gjysmë ka qenë i huazuar fillimisht te Herenven e më pas te Vitese. Këtë sezon 20-vjeçari ka qenë një ndër më të mirët në skuadrën e tij dhe…