Browsing Tag

Marselo Bielsa

Mendi: Bielsa gjenial, nuk do ju besohet kjo që po ju them!

Marselo Bielsa është një nga trajnerët më të veçantë në qarkullim. Argjentinasi ka marrë përsipër detyrën për të rikthyer Lids Junajtid në Premier Ligë dhe deri tani po shkon gjithçka perfekt. Ekipi i tij kryeson divizionin e dytë të…

VIDEO | Skemë dhe supergol, Marselo Bielsa nuk përmbahet

Marselo Bielsa është një trajner, i cili ka frymëzuar shumë kolege të vjetër e të rinj. Pep Guardiola e cilëson argjentinasin si “trajnerin më të mirë në botë”, ndërsa lojtarët e adhurojnë. 63-vjeçari mori këtë sezon drejtimin e Lids…